Dlhodobo prepájam svoje literárne svety. Vytváram univerzum, v ktorom nebude čudné, že sa hrdina poviedky X pozná s hrdinom poviedky Y. Oficiálne sa tomu povie spin-off a rip-off. Najviac je to vidieť na Enzechštejnovi, ktorý...

... bol v Prasati a Kamionistovi (možno aj v Bagrovisku, tam som si tým ale nebol istý na 100%, tak som danú postavu pre istotou nemenoval a asi som urobil dobre). V skutočnosti sa to ale nezačína a nekončí pri ňom. Moje plány sú neporovnateľne ambicióznejšie.

Ako v Kozatcoch, aj v Lesoch opäť navštívime bar Nočná sova, s ktorým je úzko späté knižné vydavateľstvo Denná sova. Prvé založil Michal Dabrik a následne ho prenechal Otovi. Obaja, ako aj obe Sovy, budú mať v Lesoch cameo. Oto sa mihne len symbolicky, no Dabrikovi bude patriť epilóg, ktorý je v skutočnosti prológom k môjmu tretiemu románu (ktorý je už z veľkej časti dopísaný, pôjde o romantický triler). V ňom bude univerzum Nočnej sovy tvoriť základnú kostru celého rozprávania, čo bude zmena oproti prvým dvom románom, v ktorých malo miniatúrny priestor.

V Lesoch sa mihne Dabrikova „sekretárka“ Dumbo. Mal byť už v Kozích ľuďoch, ale radšej som ho odtiaľ vymazal, aby neboli „prepostavovaní“.

Čo sa týka priamej nadväznosti na Kozích ľudí, bude toho minimum. V hŕstke (pre dej nepodstatných) viet som spomenul Koka a veci s ním súvisiace. Enzechštejn, ktorý mal v Kozatcoch snežné cameo, bude jednou zo štyroch hlavných postáv Lesov, k udalostiam z Kozatcov sa ale bude vyjadrovať iba symbolicky. Nezabúdajte totiž, že s nimi prakticky nemal nič spoločné, pretože prípad Kokovej unesenej rodiny nevyšetroval. V Lesoch sa dozviete, prečo.

Lesy nebudú voľným pokračovaním Prasaťa, budú sa ale odohrávať v rovnakej dedine (ibaže v Prasati nebola pomenovaná) a Enzechštejn bude jednou z titulných postáv. Do úvahy som počas písania Lesov bral zásadné udalosti z Prasaťa – zožratie človeka prasaťom, zabitie Enzechštejnovho kolegu a vojnu s Rómami, kvôli ktorej Enzechštejn prišiel o prst (a v skutočnosti čiastočne aj o verného vlčiaka, ako sa dozviete).

Plus v jednej bude spomenutý Dávid Krumst – muž, ktorý písal „prípad Prasa“.

...........................................................................................................

Môj profil na Facebooku.

Recenzie-org – Môj filmový web.

Základné informácie:

Dátum vydania: 19. 9. 2014 (piatok)

Cena: 4,95 € (e-book bude možné zakúpiť i pre českých záujemcov, suma sa automaticky preráta na české koruny)

Formáty: epub, mobi, pdf

E-book Lesy si slovenskí záujemcovia môžu kúpiť na slovenskom Martinuse a českí záujemcovia na českom Martinuse.