Myslím si, že už s tým môžem ísť von. Tento rok sa zúčastním zaujímavého experimentu so žánrovými mikro-poviedkami. Pôjde o tlačenú antológiu hororových mikro-poviedok z Česka, Slovenska a Poľska 66 + 6 hororů ve 100 slovech.

Hlavným iniciátorom/editorom projektu je Honza Vojtíšek, spolu s Obitusom stojaci za e-časopisom Howard (inak je ale hororový spisovateľ, viď. antológia Z druhej strany).

V roku 2013 ma oslovil s tým, či by som nemal záujem napísať zopár mikro-poviedok do Howarda. Dal som sa na to a v desiatom čísle (zadarmo si ho môžete stiahnuť tu) mi ich uverejnil. Medzitým sa ale naša komunikácia ohľadom hororových mikro-dielok rozšírila práve na jeho víziu v roku 2014 vydať celú zbierku v Novej forme a to nie v elektronickej podobe, ale v „ozajstnej“, tlačenej. Dal som sa na to. V zbierke budem mať 11 kusov. Podotýkam, že sa medzi nimi nebude nachádzať žiadna z Howarda (Horár, Vŕzganie podlahy, Deti Beštie). Čiže pôjde o úplne nové veci, ktoré ste doteraz nemohli nikde inde čítať.

Autori ostatných poviedok: Honza, Mark E. Pocha, Josef Blažek, Robert Cichowlas, Martin Štefko, Martin Skuřok a Ivana Prajerová.

Knižka nebude dostupná v elektronickej podobe.

Dohodli sme sa, že každý z nás zaplatí určitú finančnú čiastku a za to dostane niekoľko kníh (spolu si objednávame 100 kusov). S nimi následne naloží podľa vlastného uváženia. Či už ich rozpredá, rozdá alebo ich bude archivovať pre budúce generácie, ktoré to jednoznačne ocenia :-). Knižka sa bude dať kúpiť aj na webe, ale ak si ju zoženiete od niektorého z nás - predpokladám, že môžem hovoriť za všetkých -, určite nebude problém napísať venovanie. Vlastne, ako spisovateľov (obecne) poznám, budú sa na to možno tešiť ešte viac, ako na samotnú knižku.

Ilustrácie Lucii Kroneislovej k antológii: