Profil mojej hororovej poviedky z Filmagu Extra. Spisovateľ sa v domácej liečbe zotavuje po autonehode. Žena s dcérou v ten večer ale niekam záhadne zmizli. A z nočného lesa sa začínajú ozývať bubny. Čo sa to deje? Jedno je isté - mal radšej zostať v nemocnici.

Vyšlo v roku: 2008

Kde: časopis Filmag Extra 10 alias Kniha hrôzy 3

Počet strán časopisu: 36

Moja poviedka na strane: 19

Šéfredaktor: Jiří Zídek

Cena časopisu: 76 Kč, 99 Sk

Vydavateľ: Řitka video, s.r.o.

Náklad: ? ks

Grafické prevedenie: Vladimír Trčka

Autorova poznámka: Ak necháme bokom mikro-poviedku Letný príbeh, moja prvá časopisecky publikovaná poviedka. Názov odkazuje na jednu z prvých poviedok Stephena Kinga Bol som mladistvým vykrádačom hrobov. Podarilo sa mi ju uverejniť v českom Filmagu Extra, môj text bol jediný slovenský.

Filmag Extra bol časopis, ktorého každé číslo sa špecializovalo na iný hororový fenomén (napr. upíri, vlkolak atď.). Raz za čas redakcia vydala špeciál, tzv. Knihu hrôzy. V špeciáloch boli výlučne poviedky. Za túto som nedostal žiadny honorár. Ešte aj samotný časopis som si musel kúpiť. Ale asi vám nemusím hovoriť, že pocit, keď som ho držal v rukách, bol na nezaplatenie. Navyše ju v úvodníku spomenul šéfredaktor. Hoci ním bol Jiří Zídek, poviedku mi doňho v skutočnosti dostal jeden z redaktorov, Roman „Obitus“ Kroufek.

Zaujímavosťou je, že poviedka v názve obsahuje chybu („mladistvym“ namiesto „mladistvým“). Napísal som ju okolo roku 2000. Keďže je veľmi jednoduchá, neposielal som ju do žiadneho časopisu, ani súťaže. Nakoniec som svoj postoj zmenil; konkrétne keď som bol administrátorom v Studni. Tam som mal za kolegu práve Obitusa, časom slovo dalo slovo a výsledkom bola publikovaná poviedka.

Bol som mladistvým kanibalom na nete: -