Deti sú voči svetu krutých dospelých bezbranné a majú veľkú fantáziu. Je tak? Je. Čo sa stane, ak v kombinácii s týmto všetkým príde malý chlapec o svojho otca pri tragickej dopravnej nehode? A čo sa stane, ak sa ten otec vráti? Viac v mojej hororovej poviedke v časopise Abdon.

Keď sa mi dostala do rúk zaujímavá komiksová pochmúrna záležitosť Temnými hvozdy od Emily Carrol, bol to zážitok. Kniha mala svoje muchy a niektoré príbehy ma nebavili. Iné ale boli fenomenálne a celkovo som dostal veľkú chuť pod ich vplyvom začať písať detské horory. Hlavnými postavami by boli malé deti (tak do 12 rokov max.) a celé by to bolo krátke, spoliehalo by sa to na krutú finálnu pointu a štýl by bol veľmi jednoduchý, schválne ako keby až detský.

Napísal som niekoľko takých (mini)príbehov a nejaký čas som uvažoval, že by som ich spojil do jednej knižky a vydal si ich v rámci selfpublishingu. Nakoniec z toho ale nič nebolo, Obesenec sa dostal do Obchádza nás temnota, Matilda do Howarda a v lete 2018 Kubo do letného dvojčísla Abdonu 7-8/2018. Ešte mám pár vecí v zálohe, tak uvidíme, čo z toho v budúcnosti (ne)bude. Abdon mi už mimochodom v minulosti jednu detskú hororovú vec uverejnil, konkrétne poviedku Noc bude temná. Ale po nej príde ráno.

Kuba si môžete prečítať v časopise Abdon, stiahnuť si ho môžete zadarmo tu.

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook (požiadajte o priateľstvo): Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................