Keď som si v ďalekom praďalekom roku 2005 kúpil geniálny komiks Dracula: Skutočný denník Jonathana Harkera, ktorý v Čechách vydal Netopejr, ani vo sne mi nenapadlo, že mi o 12 rokov neskôr toto vydavateľstvo vydá poviedku. A predsa sa stalo. Konkrétne v zbierke Ve špatný čas na špatném místě.

V sobotu 2. 12. 2017 sa v Brne na Fénixcone uskutočnil krst hororovej zbierky poviedok od českých a slovenských autorov Ve špatný čas na špatném místě. Slovenské poviedky boli preložené do češtiny. Slovensko som zastupoval ja a Mark E. Pocha. Čo sa mojej maličkosti týka, napísal som poviedku s jemne čudným názvom Minerální vody, ale nebojte sa, ide o čistý nervák bez humoru.

Poviedku si môžete prečítať bez znalosti mojej predchádzajúcej tvorby, ale fanúšikovia si v nej nájdu pár nenápadných žmurknutí (Vodná s.r.o. z Bagroviska alebo Obesenec z rovnomennej poviedky z Obchádza nás temnota).

Sranda je, že 2. 12. som mal narodeniny a že presne pred rokom prebehol na Fénixcone krst spomínanej Obchádza nás temnota. Začínam opatrne vyzerať svoje budúcoročné narodky.

O ilustráciu sa postaral Filip Bandurčin (Lesy, komiks Podzemie, Obchádza nás temnota, Zombie apokalypsa).

Kúpiť si môžete kúpiť napríklad tu, ale aj všelikde inde.

Následne hodnotiť a komentovať môžete tu.

Okrem Minerálních vod môžete v knihe natrafiť na poviedky od Honzu Vojtíška, Kristíny Haidingerovej, spomínaného Marka E. Pochu, Jiřího Šedého, Martina Štefka, Dominika Rovera Fialu, Vladimíra Zábrodského, Petra Bočka, Diuka, Haniny Veselej, Romana Bíleka a Svatopluka Doseděla.

Recenzie, názory, komentáre, články na nete:

„Za nejlépe zvládnuté povídky v rámci žánru považuji Minerální vody od Ivana Kučery, Služebnici Kristíny Haidingerové a Doktorovo dilema od Jiřího Šedého. Minerální vody jsou příběhem, který skvěle využívá námětu odlehlého místa se zlověstnou minulostí.“ LEA, DETI NOCI (celá recenzia)

„Obraz novinářky Margity, kterak kráčí v bílých teniskách vlhkým podrostem a hledá materiál pro reportáž, se vryje hluboko do paměti.“ ZUZANA HLOUŠKOVÁ, FANTASYPLANET.CZ (celá recenzia)

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook: Obchádza nás temnota

Facebook: Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................