Chlapec je cez víkend u babky na dedine. Nedeľa. Už o pár hodín preňho prídu rodičia. Ešte na chvíľku vyrazí do lesa, ktorý miluje. Tu sa však stratí, na okraj padne tma a za chrbtom sa mu ozvú prvé – a rozhodne v tej noci nie posledné - strašidelné zvuky. Láska býva niekedy nebezpečná.

Obesenec je moja prvá a dúfam, že nie zároveň posledná „detská“ hororová poviedka. Keď som ju mal dopísanú, s nadšením som ju poslal Janovi Drábovi, aby mi ju patrične vychválil. Nakoniec sa to ale skončilo nečakane – poviedka sa mu síce páčila, ale navrhol mi jednu zmenu, potom druhú, potom tretiu a nakoniec sme úpravami Obesenca strávili niekoľko dní (ak nie týždňov, už si to vážne nepamätám). Dôkladne sme poobracali skoro každé slovo. Janove pripomienky neboli kľúčové v tom zmysle, že by nejako mimoriadne zmenili príbeh. Naopak, ten zostal plus mínus zachovaný bezo zmeny. Napriek tomu šlo o skvelú spoluprácu, postavenú na miestami až neskutočných detailoch, ktoré si možno bežný čitateľ ani nevšimne.

Krátko po dopísaní som z Obesenca bol nadšený do takej miery, až som rozmýšľal na vlastné náklady ho vytlačiť v podobe limitovanej edície, s lesklými stránkami a s parádnymi ilustráciami. Nakoniec som sa tohto sna vzdal a poslal som poviedku do Ceny Fantázie. Čo viem, súdiac z bodového hodnotenia, najviac zaujala v tom ročníku sa v porote nachádzajúcu Adelu Banášovú. V roku 2016 bola poviedka prvý raz oficiálne predstavená verejnosti v mojej debutovej zbierke poviedok Obchádza nás temnota (kúpiť).

Zbierku môžete hodnotiť a komentovať na Databáze kníh. Takisto samostatne poviedku.

Obchádza nás temnota si môžete kúpiť na Buxe, Martinuse, MegaKnihách alebo Funtastic. Českí záujemcovia napr. na českom Martinuse či na českých MegaKnihách

Recenzie:

„To, že na místa opředená mytologií a strašidelnými povídačkami nemusíme chodit nikam daleko, jasně ukazuje Obesenec. Oběma zmíněným povídkám nechybí krom klasických postupů potřebných pro tento žánr ani určitý punc originality pramenící právě z důvěrně známého prostředí. “ ROMAN BÍLEK, XB-1 (celá recenzia)

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook: Obchádza nás temnota

Facebook: Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................