Profil mojej hororovej poviedky uverejnenej vo Vlčej boudě. V nočnej krčme, uprostred lesa, sa stretáva skupinka rôznorodých ľudí. Je rozrušená tunajšími povedačkami o neďalekom Štvorlístkovom vrchu. Údajne na ňom žijú upíri. Je na historkách aspoň kvapka pravdy?

Vyšlo v roku: 2013

Kde: server o fantastike Vlčí bouda.net

Šéfredaktor: Roman Bílek

Cena webu: zadarmo

Autorova poznámka: „Zdroj obživy“ som znudene napísal okolo r. 2003. O sedem rokov neskôr som sa k nemu zo zvedavosti vrátil. Zistil som, že to nie je až také zlé, ako som si myslel. Tak som ho mierne upravil, prepísal som zopár detailov, vyhodil patetické kecy a dej som umiestnil do slovenských reálií na radu Tomáš Gála. Ten neskôr kreslil obálku k môjmu románovému debutu „Kozí ľudia“ (ktorý sa odohráva plus mínus v rovnakých končinách – Javorina).

28. 4. 2011 som poviedku poslal do súťaže „Poviedka Istroconu“. Trvalo „len“ dva mesiace (24. 7. 2011), kým mi administrátor súťaže oznámil, že je zaradená do súťaže. V septembri boli vyhlásené výsledky. Poviedka nevyhrala. Do súťaže sa zapojilo 39 autorov spolu s 51 poviedkami. „Zdroj obživy“ skončil na mieste č. 21. V októbri 2013 mi ju vydal český hororový web Vlčí bouda.