Vozňovisko – gigantický cintorín vlakov. Zároveň svet obývaný ľuďmi na úteku – či už pred sebou samými, alebo pred zákonom. Boja sa len búrok, lebo keď prší, Vozňoviskom sa túla temné zlo unášajúce ľudí, ktorých už nikto viac nevidí. Práve na toto prekliate miesto dorazila na protidrogový záťah dvojica drsných týpkov z kriminálky. A z neba začnú padať prvé kvapky.

Čo sa stane, ak sa spoja dvaja autori – Honza Vojtíšek a Ivan Kučera – a to za účelom vytvorenia čo najlepšej hororovej poviedky do žánrovej antológie Sešívance? A vyberú si k tomu poviedku Mrtví klauni nepijí o alkoholikovi, ktorý v opustenej dedine musí bojovať o holý život. A, to najmä, o zdravý rozum?

Deti sú voči svetu krutých dospelých bezbranné a majú veľkú fantáziu. Je tak? Je. Čo sa stane, ak v kombinácii s týmto všetkým príde malý chlapec o svojho otca pri tragickej dopravnej nehode? A čo sa stane, ak sa ten otec vráti? Viac v mojej hororovej poviedke v časopise Abdon.

Dieťa a letné prázdniny u dedka a babky na vidieku. Čo môže byť lepšie? Nič. Je tak? Je. No ale čo ak malá Matilda príde k starým rodičom a tí bývajú na mieste, ktoré odjakživa ukrývalo temné tajomstvo? A to tajomstvo si začne na dievčatko brúsiť zuby? Máte radi detské horory?

Keď som si v ďalekom praďalekom roku 2005 kúpil geniálny komiks Dracula: Skutočný denník Jonathana Harkera, ktorý v Čechách vydal Netopejr, ani vo sne mi nenapadlo, že mi o 12 rokov neskôr toto vydavateľstvo vydá poviedku. A predsa sa stalo. Konkrétne v zbierke Ve špatný čas na špatném místě.