"Nikdy som nemal žiadny nadprirodzený zážitok. Skutočné zlo, obávam sa, predstavujú ľudia."

Narodil som sa v roku 1981 v Myjave. Po 5-ročnom štúdiu na SOU Potravinárskom a Poľnohospodárskom v Novom Meste nad Váhom som pracoval ako skladník, v stajni pri koňoch alebo ako podomový predajca kníh, čo bola nočná mora, počas ktorej som predal dve knihy, z toho jednu som musel kúpiť ja sám, nakoľko som ju stratil; až neskôr som ju našiel zapadnutú pod sedadlom v aute. Túlavé topánky nás s Rižom v roku 2008 zaviedli do skvelého britského mesta Leicester. Po návrate domov nás chuť cestovať prešla a zrejme natrvalo sme sa usadili na Slovensku.

V rokoch 2002 až 2015 som sa venoval písaniu o filmoch - recenzie, biografie režisérov, scenáristov a hercov, ale i tematické články. Tieto texty som publikoval v časopisoch Fantázia, GoldMAN alebo Nový čas Krimi, na viacerých blogoch a na weboch Studna, Kinema, CinemaView, Prameň.info, Meetoo.sk či Recenzie.org, ktoré som spravoval a kde som v rokoch 2009 – 2015 publikoval 1500 článkov. V roku 2015 som svoju činnosť na webe ukončil s tým, že potrebujem investovať čas a energiu do svojej poviedkovej a románovej tvorby. Láska, ktorú k filmom cítim od útleho detstva, bola však natoľko silná, že som sa komentovaniu sveta kinematografie (špecializujem sa najmä na americkú kinematografiu od roku 1970 dodnes) nedokázal stopercentne vzdať a tak sa s mojimi názormi na svet filmu môžete stretávať aspoň na čsfd.

Čo sa poviedok, drabble a románov týka, do šuplíka som začal písať v roku 1995. Debutoval som o osem rokov neskôr romantickou mikro-poviedkou Letný príbeh v Novomestskom spravodajcovi. Následne som sa začal venovať svojim od detstva najmilovanejším žánrom – hororu a trileru. Moje poviedky týchto žánrov ste si mohli prečítať v časopisoch Filmag Extra, Kobka, Abdon alebo Howard, na webe VlčíBouda.cz alebo v zbierkach 66 + 6 hororov v 100 slovách, Poviedky z iných svetov, Zombie apokalypsa a Za tebou. Istá kapitola môjho poviedkárstva bola uzatvorená 3. 12. 2016, deň po mojich 35. narodeninách, kedy mi vydavateľstvo Hydra vydalo zbierku hororovo-trilerových poviedok Obchádza nás temnota (kúpiť).

A inak? Také bežné veci. V roku 2011 som získal Cenu Béla v rámci Ceny Fantázie za poviedku Prasa. O tri roky neskôr Filip Bandurčin do podoby komiksu previedol moju poviedku Podzemie, ktorá vyšla v Kreslenom strachu. A, aby som nezabudol, v rokoch 2013 a 14 som si za vlastné peniaze a s partizánskou reklamnou kampaňou v rámci selfpublishingu vydal hororové romány Kozí ľudia (kúpiť) a Lesy (kúpiť).

Môžete na mňa naraziť na DatabázeKníh.cz, kde hodnotím a komentujem knihy. Zároveň som tu vedený ako autor. Môžete na mňa naraziť tiež na Facebooku a v projekte Podporujeme slovenských autorov, v tomto jemne kontroverznom rozhovore alebo tu. Moje príbehy sa väčšinou odohrávajú na súčasnom Slovensku, často v lesoch. Akýmsi nepriamym spojivkom je postava drsného policajta Enzechštejna, objavujúceho sa v mnohých mojich dielach (Prasa, Kozí ľudia, Lesy, Bagrovisko, Kamionista). Moje poviedky a e-booky sú plné vraždiacich zvierat, smrteľne nebezpečných dozvukov tajuplnej minulosti a temných lesov, ale trvám si na tom, že najhoršie zlo sa neukrýva medzi nebom a zemou, ale v nás, ľuďoch. My vieme byť najväčšie, najpríšernejšie beštie. Je to smutné, ale je to tak.

V roku 2014 o mne do Novomestského spravodajca napísal absolvent Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave Cornon J. Kedro. Raz za čas je možné zachytiť moje článkové aktivity (venované prevažne svetu filmu a literatúry) na Multiverzum.sk alebo v hororovom magazíne Howard.

..................................................................................................................

Bibliografia:

(názov, útvar, miesto publikovania)

2017

2016

2015

2014

 • Podzemie, komiks (Kreslený strach)
 • Lesy, román (e-book)
 • Kamionista II., poviedka na pokračovanie (Kobka)
 • Podzemie, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Ostrov, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Vnútorný hnev, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Pravda, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Potrubie, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Vrátil sa, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Prasa žije, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Obed, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Mesto z kameňa, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Dediny svietiace do tmy, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • 50, mikro-poviedka (66 + 6 hororov v sto slovách)
 • Deti Beštie, mikro-poviedka (Howard)
 • Vŕzganie podlahy, mikro-poviedka (Howard)
 • Horár, mikro-poviedka (Howard)

2013

2011

 • Prasa, poviedka (Fantázia 2011)

2008

2003