Do ponurých jesenných lesov ďaleko od akejkoľvek pomoci vyráža dvojica starých kamarátov, aby tu načerpali novú energiu po tom, čo jednému z nich diagnostikovali rakovinu. Komorný výlet sa však už čoskoro mení na boj o prežitie. Mysleli si, že sú tu sami. Že to tu celé bude len a len pre nich. Ale mýlili sa. V lesoch totiž existuje božstvo. A to božstvo je zvyknuté na určité veci.

Folk horror Obrogod vyšiel v decembri 2019 v Trashi, čo je poviedková príloha budejovického magazínu Milk £ Honey. Editorom je Miroslav Pech, skvelý český autor trilerovo-hororovej knižky Mainstream. S Mirom sme mimochodom napísali spoločnú hororovú poviedku, ktorá dodnes nebola publikovaná. A tiež ide o folk horror.

V Obrogodovi je pár mojich trademarkov (Enzechštejn, Nočná sova), ale tentokrát v poriadne obmedzenej, až minimalistickej a temer neviditeľnej forme/podobe. Poviedku ilustroval Michal Tejmar a okrem Obrogoda a úvodného Mirovho slova v nej nájdete hororové poviedky Martina Štefka a Pavla Skořepu.

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook (požiadajte o priateľstvo): Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................