Obchádza na Vianoce zákaznikov zbavené benzínové čerpadá, hľadá v nich dievčenskú obsluhu, čaká na prvú príležitosť a potom udrie. Tvrdo, zabijacky, nekompromisne, úchylne a riadne krvavo. Enzechštejn po ňom pasie už nejeden rok, ale príde včas, alebo si to znova odnesú nevinné životy dvoch sexi dievčat?

Príbeh Kamionistu je vcelku zaujímavý. Jednak príbeh dokonale zapadá do môjho literárneho univerza (nakoľko v ňom vystupuje Enzechštejn – chronologicky sa dej odohráva medzi Kozími ľuďmi a Prasaťom) a jednak bol pôvodne uverejnený na pokračovanie v slovenskom hororovom elektronickom magazíne Kobka, ktorý však skončil po pár číslach a odvtedy o ňom nikto nepočul. Pôvodne bola poviedka plánovaná ako jeden celok, ale pre potreby nultého čísla Kobky bola rozdelená na dve polovice, čo bola celkom sranda. S týmto návrhom prišiel Mark E. Pocha, ktorý mal na starosti nulté číslo ako "kľúčiar Kobky". Nasledujúce číslo editovala Lucia Kroneislová a práve tam bol temný a krvavý príbeh Kamionistu dokončený. Kým prvá Kobka vyšla v roku 2013, druhej sme sa dočkali v roku 2014. Lucia dokončenie Kamionistu zároveň ilustrovala.

V roku 2016 mi vydavateľstvo Hydra vydalo zbierku hororových a trilerových poviedok a záujem prejavilo i o Kamionistu. Pre potreby zbierky Obchádza nás temnota (kúpiť) bola poviedka nielen štylisticky a inak mierne upravená/vylepšená, ale tiež, prirodzene, publikovaná v jednom celku.

Zbierku môžete hodnotiť a komentovať na Databáze kníh, detto i samostatne poviedku Kamionista.

Obchádza nás temnota si môžete kúpiť na Buxe, Martinuse, MegaKnihách alebo Funtastic. Českí záujemcovia napr. na českom Martinuse či na českých MegaKnihách

Recenzie:

„Kamionista je povedenou variací thrilleru se sériovým vrahem a návdavkem dostaneme i vtipně hláškující postavu, která příběh odlehčí, zerotizuje a patřičně zcivilní. Příchod očekávané brutality je posléze o to mrazivější.“ ROMAN BÍLEK, XB-1 (celá recenzia)

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook: Obchádza nás temnota

Facebook: Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................