Drsný policajt z bratislavskej kriminálky vyráža v ústrety snehovej búrke. jeho cesta vedie do dediny stratenej v zasnežených lesoch. Dokonale odtrhnutej od civilizácie. V ktorej zrejme miznú ľudia. Ako s tým súvisí príchod hmly, o ktorom všetci obyvatelia tak často rozprávajú?

Mám rád za hlavných hrdinov policajtov. Sú nad vecou, sú skúsení, len tak niečoho sa neboja, rozhodne to nie sú žiadne pasívne obete a ak prebieha súboj medzi nimi a zlom (akejkoľvek podoby), je zaujímavejšie, ak sú obe bojujúce strany vyrovnané a nie aby bolo dobro pasívnou obeťou, čakajúcou na pomoc zvonka.

Jedného takého policajta mám aj v Padla hmla – ďalšej poviedke, s ktorou ste sa doteraz nikdy nikde nemohli stretnúť. Debutuje práve v zbierke Obchádza nás temnota (kúpiť). Zbierku môžete hodnotiť a komentovať na Databáze kníh, takisto poviedku samostatne.

Hororový autori vedia, že prísť s originálnym nebezpečenstvom je čoraz ťažšie, ale trúfam si tvrdiť, že to, s ktorým sa stretne hlavný hrdina poviedky Padla hmla skutočne originálne JE – len čo som si o ňom pred pár rokmi prvý raz v živote prečítal jeden článok, bolo mi jasné, že niečo také vo svojej tvorbe jednoducho MUSÍM použiť a ak nepoužijem, som korunovaný blbec.

Obchádza nás temnota si môžete kúpiť na Buxe, Martinuse, MegaKnihách alebo Funtastic. Českí záujemcovia napr. na českom Martinuse či na českých MegaKnihách

Recenzie:

„Mrznúci dážď a Padla hmla ke zmíněnému přidávají mysteriózní nádech, závan neuchopitelného tajemna a přízraky jakoby vycházející z klasické hororové literatury. “ ROMAN BÍLEK, XB-1 (celá recenzia)

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook: Obchádza nás temnota

Facebook: Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................