To ošarpané sídlisko má jeden unikát. V jeho tesnej blízkosti sa nachádza strmý kopec a na ňom bývalá, stará, dávno opustená a ešte dávnejšie rozkradnutá záhradkárska osada. Iba vietor sa potuluje jej neutešenými ruinami. A zrazu sa osada stane miestom zdanlivo nezmyselnej série krvavých udalostí.

Kedysi som býval v jednom meste pri Myjave a z okna na šiestom poschodí som mal pekný výhľad na okolité kopce. Niektoré boli ďaleko, iné bližšie. Zaujal ma ten najbližší. Neviem prečo, ale začal som si predstavovať, že na ňom stojí bývalá záhradkárska osada. Inšpirácia je záhadná pani, spravidla prichádzajúca vo chvíľach, keď to najmenej čakáte.

Následne som sa v rámci rovnakého mesta presťahoval a z nového bydliska bol už len kúsok od skutočnej, reálnej a nie opustenej záhradkárskej osady. Občas som tam vyrazil a túlal sa tam. Viaceré moje postrehy z tých momentov sa prebojovali do poviedky Záhradkárska osada.

Historicky prvý raz bola publikovaná v mojej debutovej trilerovo-hororovej zbierke poviedok Obchádza nás temnota (kúpiť). Poviedku môžete hodnotiť a komentovať na Databáze kníh, detto zbierku ako celok.

Obchádza nás temnota si môžete kúpiť na Buxe, Martinuse, MegaKnihách alebo Funtastic. Českí záujemcovia napr. na českom Martinuse či na českých MegaKnihách

Recenzie:

„Záhradkárská osada je přesně taková, jak by hororový thriller vycházející z domácích reálií měl vypadat. Atmosféra dusivého strachu přicházející ze zahrádkářské kolonie, která se nachází mezi panelovým sídlištěm a nepříliš vzdáleným lesem, je v našich podmínkách uvěřitelnější a lépe fungující, než kdyby ji autor zasadil do míst, jež nám nejsou tak dobře známá.“ ROMAN BÍLEK, XB-1 (celá recenzia)

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook: Obchádza nás temnota

Facebook: Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................