Úspešný (aký iný preboha???) slovenský hororový spisovateľ (ha-ha-ha) je sám doma. Manželka odcestovala, pes sa povaľuje niekde na poschodí, on práve dovečeral a chystá sa ísť písať. Vtom mu na dvere niekto zazvoní. Ale vonku nikto nie je. Aha, zabudol som dodať, že dom je uprostred hlbokých, temných lesov. A tým sa všetka sranda končí.

Táto poviedka bola napísaná doslova za pár hodín 17. 11. 2011 a následne poslaná do Ceny Fantázie, kde bohvieako nebodovala. No v nasledujúcich rokoch som sa k nej nepravidelne vracal, opravoval ju, vylepšoval ju a v roku 2016 sa jej chytila Lenka Štiblaríková a navrhla pár ďalších nekompromisných zmien, ktoré som vyhodnotil ako dobrý nápad. Výsledok si môžete prečítať v zbierke Obchádza nás temnota (kúpiť). Čiže Niekto tu je de facto vznikalo, rátajme spolu, úctyhodných päť rokov.

Mimochodom, je v nej spomenutý Enzechštejn a „jeho“ dedina Ostrý pichliač (z Prasaťa a Lesov). Poviedku Niekto tu je môžete hodnotiť a komentovať na Databáze kníh a zbierku ako celok tiež.

Obchádza nás temnota si môžete kúpiť na Buxe, Martinuse, MegaKnihách alebo Funtastic. Českí záujemcovia napr. na českom Martinuse či na českých MegaKnihách

**********************************************************************

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ivan Kučera on Facebook