Predstavte si, že ste mladá a sexi opatrovateľka detí. Je hlboká letná noc. Sparná ako sviňa. No horizont v diaľke križujú prvé blesky a je takmer isté, že búrka sa čoskoro dovalí až k vám a k zazobanému rodinnému domu, v ktorom práve strážite dve až podozrivo pokojné dvojičky. Máte? Taaaak... a teraz si predstavte, že sa niečo stane. Niečo veľmi, veľmi, veeeľmi zlé.

Opatrovateľka je krátka jednohubka. Keď som ju svojho času konzultoval s nekompromisným zabijakom Janom Drábom, odhováral ma od nej resp. nie ani tak od nej, ako skôr od konca. Vraj je to strašné klišé, že väčšie už snáď ani neexistuje. Alebo tak nejako to hovoril.

Ja som sa to síce snažil prepísať, ale prepísaná verzia stála za užužlaného mŕtveho červíka na háčiku udice a tak som sa zakaždým nadšene vrátil k pôvodnému koncu. A stále som z neho bol nadšený. Neviem, či je to klišé. Možno je. Možno nie je. Na mňa ako na autora však fungoval a tak mi v tomto prípade pripadalo férové použiť presne taký záver, aký funguje na mňa a neexperimentovať s vašou čitateľskou trpezlivosťou.

Poviedka nakoniec vyšla v mojej trilerovo-hororovej antológii Obchádza nás temnota (kúpiť). Môžete ju ohodnotiť aj na Databáze kníh a to jednak ako celok a jednak i samostatne poviedku Opatrovateľka. Mimochodom, pôvodný názov bol Babysitterka.

Obchádza nás temnota si môžete kúpiť na Buxe, Martinuse, MegaKnihách alebo Funtastic. Českí záujemcovia napr. na českom Martinuse či na českých MegaKnihách

***********************************************************************

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ivan Kučera on Facebook