V hustých lesoch priamo pod Čachtickým hradom, celosvetovo nechvalne presláveným údajným krvavým vyčíňaním Báthoryčky, sa do dnešných dní vinie malá železnička. Jazdí po nej vlak. V jednu hlbokú, sparnú letnú noc je jeho osadenstvo brutálne napadnuté tajomnými útočníkmi. Koruny okolitých stromov šumia. Ale vonku pritom panuje úplne bezvetrie.

K napísaniu Stáda ma nepriamo inšpiroval Honza Vojtíšek, keď mi raz poslal článok o istej pozoruhodnej udalosti, o ktorej detailne ale nemôžem rozprávať, nakoľko by sa jednalo o spoiler. Článok mi prišiel skutočne vhod, nakoľko v tej dobe som už mal napísanú podstatnú časť poviedky Stádo (vtedy sa tak však ešte, prirodzene, nevolala), no nevedel som si dať rady s koncom, kedy sa malo ukázať, s kým vlastne osadenstvo vlaku malo dočinenia... a nič múdre mi nenapadlo. A práve do takejto pre autora nešťastnej situácie prišiel Honzov článok. V tej chvíli bolo dopísanie poviedky už iba otázkou času a následne som vymyslel výstižný názov Stádo.

Mimochodom, pôvodne som uvažoval nad tým, že by som celú zbierku pomenoval práve Stádo, ak by mi to v Hydre prešlo. Stádo. To slovo má jednoducho niečo do seba. Nakoniec som sa ale rozhodol pre Obchádza nás temnota (kúpiť). Čo je zbierka trilerových a hororových poviedok, ktorá mi vyšla v decembri 2016, deň po mojich narodeninách.

V tých lesoch pod Čachtickým hradom som bol veľa krát. Či už peši sám alebo s Rižom alebo som tadiaľ išiel vlakom či autom alebo bicyklom. Je to veľmi zaujímavé miesto.

Obchádza nás temnota si môžete kúpiť na Buxe, Martinuse, MegaKnihách alebo Funtastic. Českí záujemcovia napr. na českom Martinuse či na českých MegaKnihách

Poviedku Stádo môžete hodnotiť a komentovať na Databáze kníh tu a zbierku ako celok pre zmenu tuná.

Recenzie:

„Stádo ukončuje pomyslnou trilogii příběhů, v nichž se vítězná role v boji mezi člověkem a zvířetem poněkud obrátí. A nejpozději zde všem bezpochyby dojde, že náměty k podobně laděným povídkám se dají uprostřed každodenního shonu nalézt všude kolem nás.“ ROMAN BÍLEK, XB-1 (celá recenzia)

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook: Obchádza nás temnota

Facebook: Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................