Každý deň mi do redakcie chodia stovky listov, v ktorých sa ma fanúšikovia pýtajú, kde si môžu prečítať moje poviedky a romány, lebo v kníhkupectvách nie sú. Majú pravdu. Nie sú. Je to skutočne komplikovaná, zapeklitá situácia. Práve preto skúsim poradiť. Kde si teda môžete prečítať Prasa, Bagrovisko, Ovoniavača, Kozích ľudí alebo Bol som mladistvým kanibalom?

Prvé veci mi v roku 2003 vyšli v regionálnom Novomestskom spravodajcovi. Dostať sa k daným číslam je zrejme prakticky nemožné. Ja ich mám, ale nedám. Na nete je archív, kde si čísla môžete stiahnuť zadarmo, ale dohľadal som sa maximálne do roku 2009, čo nestačí. Ale aspoň niečo na utešenie: biografiu, ktoré o mne v roku 2014 napísal absolvent Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave a režisér kraťasu Post Cornon J. Kedro si môžete v plnom znení prečítať tu.

Poviedky Bol som mladistvým kanibalom a Starý zvyk vyšli v roku 2008 vo Filmagu Extra... ktorý už dávno nevychádza. Skutočne netuším, kde by ste sa k daným číslam dostali. Možnože aj nikde. To najskôr.

Slávna poviedka Prasa v roku 2011 získala Cenu Béla v rámci Ceny Fantázie a následne sa dostala do antológie, ktorú si môžete kúpiť tu.

V roku 2013 mi v e-časopise Kobka vyšla prvá a v roku 2014 druhá polovica poviedky Kamionista, v ktorej Enzechštejn na Vianoce pátra po beštiálnom vrahovi, špecializujúcim sa na dievčenskú obsluhu púmp na čerpanie pohonných hmôt. Zdá sa, že Kobka svoju púť na slovenskom hororovom trhu skončila, no čísla s mojou poviedkou si môžete grátis prečítať tu a tu.

Upírsku poviedku Zdroj obživy (odohrávajúcu sa relatívne neďaleko Javoriny z Kozích ľudí) som publikoval na serveri Vlčí bouda, avšak ako som ju pre účely linkovania tohto postu hľadal... nenašiel som. Neviem, či je riadne hlboko zahrabaná alebo ju proste vymazali, ale nenašiel som. Vy možno budete mať viac šťastia.

Vlčí bouda mi publikovala aj Na chvíľu zhmotnené šialenstvo, jednu z mála „zahraničných“ poviedok, aké som napísal. Premiéra poviedky bola na webe Jozefa Kariku, kde som mu ju poslal v rámci Textovej masakri a ako historicky prvý som sa dočkal videorecenzie. Autor bestsellerov V tieni mafie a Strach mi radil zmeniť názov, zdal sa mu čudný, ale mne sa páči. Poviedku mi neuverejnil samotný server Vlčí bouda, ale prvé (a zároveň, ak sa nemýlim, posledné) číslo jeho e-časopisu. Nakoľko sa však i tento časopis záhadne stratil, odporučím vás na Howarda, kde poviedka (vcelku dosť upravená) vyšla neskôr, konkrétne v čísle venovaného austrálskemu hororu.

Mikro-poviedky sú v mojom prípade na samostatnú kapitolu, do ktorej ma namočil Honza Vojtíšek, za čo som mu vďačný, lebo ma proti vlastnému očakávaniu ich písanie bavilo. Najskôr prišla premiéra v Howardovi 10, ale skutočná bomba vybuchla až v kultovej česko-slovensko-poľskej antológii 66 + 6 hororov v 100 slovách, ktorá bola poskladaná iba z takýchto kratučkých textov. Útlu, ale o to zábavnejšiu knižočku si môžete kúpiť tu. Ja momentálne mám už len posledné dva kusy, z toho jeden je nepredajný, nakoľko putoval do archívu (a je v ňom autogram Táni Pauhofovej).

Hororové poviedky Ovoniavač a Bagrovisko vyšli v rovnakom čísle Howarda, zadarmo si ho môžete sťahovať tuná. Ovoniavača ilustroval David Marcin, Bagrovisko Tomáš Gál, ktorý by mal spraviť aj obálku k mojej budúcoročnej zbierke hororových a trilerových poviedok Obchádza nás temnota, ktorá by mala vyjsť vo vydavateľstve Hydra.

V roku 2013 som podnikol cestu zvanú selfpublishing, v rámci ktorej mi vyšiel e-book Kozí ľudia. Českí záujemcovia si ho môžu kúpiť napríklad tu a slovenskí za 3 eurá napríklad tu.

Následne som si za vlastné vydal ešte e-book Lesy, kúpiť môžete tu alebo tu.

Ďalší románový selfpublishing v dohľadnej dobe neplánujem, hoci vyberať je z čoho.

Zatiaľ mojím posledným publikovaným zárezom je Podzemie strach, ktorý nakreslil ako komiks Filip Bandurčin, ktorý mi robil tajomnú obálku k Lesom. E-časopis Kreslený strach vyšiel (zadarmo) ako samostatná príloha k Howardovi, sťahovať môžete na tomto mieste.

Takže asi tak. Je to celkom slušný chaos, čo poviete? Roztrúsené kde kade. I z dôvodu kompletizácie mojej tvorby by vám preto mohol prísť vhod budúci rok, kedy, ako som spomenul vyššie, sa to všetko pekne uprace na jedno miesto, keď mi v Hydre vyjde zbierka poviedok Obchádza nás temnota. Okrem starých známych v nej bude aj veľa doteraz nikde neuverejnených kusov.

...........................................................................................................

Môj spisovateľský profil na Facebooku.