26. 4. 2014 (sobota) sa o 13:30 na bratislavskom Slavcone uskutoční krst zbierky hororových mikro-poviedok 66 + 6 hororov v 100 slovách. Ide o spoločné dielo siedmich autorov a jednej autorky z Česka, Slovenska a Poľska.

(Celý sobotňajší program.)

Nepôjde o e-book, ale o paperback formátu A6. Priamo na Slavcone si ho budete môcť kúpiť za 4 eurá.

Autori: ja, Honza Vojtíšek, Josef Blažek, Mark E. Pocha, Ivana Prajerová (nemá web), Martin Skuřok, Martin Štefko a Robert Cichowlas.

Pokiaľ sa ku knižke nedostanete na Slavcone alebo neskôr priamo od jednotlivých autorov, budete si ju môcť objednať na tomto českom webe (za cirka 100 korún).

Krst bude trvať 30 minút a zúčastní sa ho editor a spoluautor Honza Vojtíšek, ja, ilustrátorka Lucia Kroneislová, Mark E. Pocha a možno česká korektorka Zuzana Kocurková. Honza predstaví projekt a autorov a ak sa bude stíhať, prečíta sa niekoľko kusov.

V zbierke budem mať 11 poviedok, ktoré boli napísané špeciálne pre ňu. Zažijete comeback prasaťa, ale výber bude trúfam si tvrdiť široký, od krvavostí po atmosférické horory bez násilia. Samozrejme nebude chýbať had požierajúci človeka. Had požierajúci človeka nemôže chýbať.

Súčasťou knižočky bude okrem samotných poviedok úvodník, medailóniky o autoroch + každý autor bude mať „blok“ svojich poviedok ilustrovaný Luciou.

Ilustrácie Lucii Kroneislovej k antológii: