Ponurá jeseň a temná zima sú dokonalé, ideálne podmienky pre horor. To však ani len netušil hlavný hrdina mojej poviedky Mrznúci dážď, ktorý sa vybral z mesta do divočiny. Na Vianoce. Vyčistiť si hlavu a rozhodnúť sa v meditatívnom tichu, čo ďalej so životom. Ale až také meditatívne ticho tu nebude; staré slovenské povedačky majú základ v realite a práve mu ožívajú rovno pod nosom. A on možno už žiadny život mať nebude...

V poviedkovej hororovej zbierke Obchádza nás temnota by sa (po Snajperovi v divočine) mal objaviť aj Mrznúci dážď - ďalšia poviedka, ktorú ste ešte nemali príležitosť čítať. Nechcem spoilerovať, veď identitu „zla“ sa dozviete až na konci a aj to iba z letmých náznakov, ale ide o jednu z najznámejších rozprávkových bytostí našich lesov, hájov a priľahlých končín. Podobne slávnu bytosť som zvolil aj v poviedke Mŕtvi klauni nepijú, ktorá vznikla v spolupráci s Honzom Vojtíškom, o ktorej vám poviem nabudúce.

Poviedka sa odohráva v rovnakom univerze, ako väčšina mojich literárnych diel (obďaleč stojí Javorina z e-booku Kozí ľudia a kúsok odtiaľ Štvorlístkový vrch z poviedky Zdroj obživy).

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ivan Kučera on Facebook