Zábavne experimentátorský projekt so 72 hororovými mikro-poviedkami od ôsmich autorov je za nami. Po májovom krste na bratislavskom Slavcone sa naprieč Slovenskom, Českom a Poľskom hnisajúco rozliezlo niekoľko desiatok kusov. Kam sa majú obrátiť prípadní ďalší záujemcovia?

Dovoľte mi zasvätiť vás do toho, pretože toto je troška komplikovanejšia záležitosť.

V hororovej antológii 66 + 6 hororov v sto slovách sa objavilo spolu 8 autorov, z nich väčšina sa na nej podieľala finančne (vrátane mňa). V praxi to znamenalo to, že autori, ktorí do projektu investovali istú sumu peňazí, za ňu dostali niekoľko kusov, ktoré si následne smeli rozpredať podľa vlastného uváženia (na Slavcone sme to s Honzom dávali za 4 eurá). Spolu bolo rozdaných niekoľko desiatok knižiek. Mne išlo 14 kusov a na krste na Slavcone som prekvapivo predal skoro všetky. Zostali mi len 4 kusy, ale jeden si zakladám do archívu a stáva sa nepredajným (nielen kvôli podpisu Táni Pauhofovej), druhý som predal čoskoro po návrate z Bratislavy, tretí je rezervovaný kamarátovi a tak mi na predaj zostal už len posledný kúsok. Predpokladám, že je len otázkou dní, kedy predám aj ten.

Pokiaľ by bol o zbierku z vašej strany záujem, dá sa vybaviť dotlač, ale momentálne s ňou príliš nepočítam. Pokiaľ by sa objavilo 10 – 20 záujemcov, asi by som sa na to dal, ale ako vravím – zatiaľ to tak nevyzerá. Ak by ste sa ku knižke chceli dostať inak, je tu zopár ďalších spôsobov:

1) Zožeňte si ju od niektorého z ďalších autorov. Čo viem, tak zopár kúskov doma ešte majú Honza Vojtíšek, Ivana Prajerová a Martinovia Štefko a Skuřok. Takže ak ste českí záujemcovia, skúste sa nakontaktovať na nich. Po dohode určite nebude problém, aby vám do knižky „pribalili“ podpis.

2) Ak ste Slováci a neprekáža vám vysoké poštovné, môžete si knižku objednať na tomto webe. To už ale by som asi na vašom mieste najskôr kontaktoval hore spomenutých autorov, keďže aspoň už knižočku dostanete s autogramom. Z daného webu si knižku samozrejme môžu objednať aj Česi, tí budú mať poštovné pochopiteľne menšie.