Aké mám pisateľské plány na tento rok? Bude rozhovor, malo by byť dokončenie poviedky, bude nový hororový román (tentokrát už aj o vzťahoch a dialógoch!) a mala by byť tlačená zbierka hororových mikro-poviedok, do ktorej prispeje spolu 8 autorov, samozrejme vrátane mňa, inak by som to sem nepísal.

Skromné, ale obvykle ku koncu roka prídu veci, o ktorých som na jeho začiatku nemal ani tušenia, takže sa necháme prekvapiť :-) Každopádne, momentálne viem o týchto veciach:

Nový Howard Začiatkom marca vyjde nové číslo českého underground hororového e-časopisu. Samozrejme, opäť bude zadarmo. V minulosti som v ňom publikoval Bagrovisko a Ovoniavač a „vrátim sa“ aj do tohto čísla. Okrem vizuálne perfektnej A4 reklamy na Kozích ľudí (ktorú znova spravil Tomáš Gál - autor obálky románu), ma tu nájdete vo forme rozhovoru (prvý so mnou pred štyrmi rokmi urobila Aneta Čižmáriková, tento Honza Vojtíšek), recenzie Kozích ľudí a troch mikro-poviedok.

66 + 6 hororů ve sto slovech V živote som napísal jedinú mikro-poviedku (aj to o láske), takže ma prekvapilo, že okrem troch mikro-poviedok v Howardovi som sa priplietol do zaujímavého a originálneho projektu: zbierky hororových mikro-poviedok (každá musela mať max. 100 slov). Ak pôjde všetko podľa plánu, vyjde tento rok a okrem mňa v nej nájdete dielka od ďalších siedmich autorov. Presný počet mojich poviedok zatiaľ nie je istý, no je isté, že antológia nevyjde elektronicky, ale výlučne v limitovanej „tlačenej“ edícii. Každý z nás prispeje určitou sumou a za to dostane niekoľko kusov, ktoré ľubovoľne rozpredá, daruje alebo zarámuje.

Kamionista II. V marci by ste mali dočítať dokončenie mojej urban legend poviedky. Prvá polovica vyšla minulý rok v nultej Kobke.

Vrcholom bude môj druhý román, Lesy. Vydám ich opäť len ako e-knihu vo vlastnej réžii, najneskôr koncom leta. Dej bude umiestnený do súčasnosti, do dediny v zovretí hôr, na ktorej okraj sa sťahuje bezdetný pár tridsiatnikov. V tesnej blízkosti zahmlených lesov, nad ktorými sa týči povedačkami opradený vrch, musia vyriešiť problém nielen s vlastnou neplodnosťou, ale tiež s podráždeným Enzechštejnom a s prízrakom krívajúcej nahej ženy, blúdiacej lesmi.