Rok 2015 bol skutočne ukážkovo biedny, dal som von len Na chvíľu zhmotnené šialenstvo. Zdalo sa ale, že to bol iba dlhý nádych pred dlhým ponoreným do temných, hlbokých vôd, v ktorých žijú nebezpečné tvory. Rok 2016 bol totiž, čo sa mojej aktivity týka, presným opakom roka 2015.

Hneď skraja roka 2016 mi v zbierke Poviedky z iných svetov boli publikované dve hororové drabble – Upír a Mier v duši. Neustále v priebehu tohto roka sa hovorilo o tom, že my Hydra vydá zbierku trilerových a hororových poviedok, ako sa však jar menila na leto a leto sa nebezpečne preklápalo do sychravej jesene, bolo čoraz otáznejšie, či z toho niečo bude. Či sa to náhodou celé neskončí "len" pri Poviedkach z iných svetov.

Tak som si pochmúrnu náladu kompenzoval poviedkami Ozbrojení a extrémne nebezpeční a Ovoniavač – prvá mi vyšla v zbierke Za tebou (vydanej pri príležitosti 5. výročia vychádzania Howarda) a druhá v Zombie apokalypse od Hydry a editora Marka E. Pochu. A Howard uverejnil moje názory na Stephena Kinga v čísle zameranom na najslávnejšieho hororového spisovateľa na svete.

No a deň po mojich narodeninách to vyšlo. Teda, MI to vyšlo. Čo? Obchádza nás temnota. Zbierka mojich poviedok, rekapitulujúca a uzatvárajúca isté moje literárne/poviedkárske obdobie. Knižka dostala temný názov Obchádza nás temnota a môžete si ju kúpiť úplne všade na Slovensku aj v Čechách, ale aby ste nemuseli hľadať, tak napríklad tu Slováci a tu bratia Česi.

..............................................................................................................................................

kontaktE-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Facebook: Obchádza nás temnota

Facebook: Ivan "tron" Kučera

..............................................................................................................................................