Profil mojej urban legend poviedky z Kobky. Tajomný kamionista každé Vianoce obráža nočné pumpy a znásilňuje a brutálne vraždí dievčenskú obsluhu. Zastaví ho konečne Enzechštejn, alebo zlyhá a jatky budú pokračovať na budúci rok? Poviedka na pokračovanie. Prvý diel.

Vyšlo v roku: 2013

Kde: e-časopis Kobka 0/2013

Počet strán časopisu: 60

Moja poviedka na stranách: 51 - 59

Šéfredaktor: Mark E. Pocha

Cena e-časopisu: zadarmo

Vydavateľ: nezávislý elektronický časopis

Náklad: neobmedzený (časopis vyšiel výlučne v elektronickej verzii)

Autor obálky: Martin Cuco Luciak

Ilustrácie k mojej poviedke: Poviedka nie je ilustrovaná.

Autorova poznámka: Tento príbeh som mal v hlave už dlhší čas. Relatívne ma fascinovala urban legend o záhadnom kamionistovi, ktorý zanecháva čerpacie stanice v krvavom stave. Bolo v tom niečo americké, čo sa do slovenských reálií príliš nehodilo. Ale skúsil som to a bavilo ma to. Pôvodne som výsledok na jeseň 2013 ponúkol Honzovi Vojtíškovi do Howarda, ale poviedok na uverejnenie mal v tom čase toľko, že najbližší „termín“ mi mohol dať až v lete 2014. Čo, ako sám povedal a ja som s ním súhlasil, je dosť dlhá doba. Poradil mi preto, že ak chcem, môžem skúsiť nový slovenský e-časopis Kobka, za ktorým stál Mark E. Pocha. Dovtedy som netušil, že niečo také vzniká. Marka som oslovil a prekvapivo poviedku zobral, hoci obsah čísla už bol uzavretý. Poviedku sa rozhodol rozdeliť na polovicu (dokončenie poviedky).

Po Prasati (a možno aj Bagrovisku) ďalší príbeh s Enzechštejnom. Keďže tu ešte pracuje v štátnej polícii, dej poviedky predchádza udalostiam z Prasaťa a Lesov (kedy už bol šéfom obecnej polície Ostrý pichliač).

Kamionista I. na nete: -